ENG
NYHEDSBREV

SE HVEM DER KOMMER TIL TVPRISEN

17. januar 2019

Knap 900 har nu billet til Tvprisen 2019. Her kan du se, hvem der kommer. 


Opdateret den 17. januar. 

Listen tæller alle, som kommer til Tvprisens show, dinner og afterparty.

Vil du også med? Vær opmærksom på at billetsalget lukker i fredag d. 18. januar kl. 16.


NAVN & FIRMA

Abdel Aziz Mahmoud, DR Perspektiv og Fakta

Adam Duvå Hall, TV 2 Programafdelingen

Adrian Langer, Splay One

Agnes Tine Tolbøll, Pipeline

Agnete Krabbe, Made by us

Alaa Kassab, DR Tema og show

Albert Muxoll, Nordisk Film TV

Alex pavlovic, DR Ung

Alexander Aagaard

Allan Christensen

Allan Hvid, TV 2 Sporten

Allan Silberbrandt, TV 2 News

Amalie Grevsen, TV 2 Networks

Amalie Kønigsfeldt, !mpact TV

Amalie Wessel, Monday Media

Amalie Zigethy, NENT / Viaplay

Amie Arense Bah, BLU

Anders Agerbo, TV 2 Event

Anders Baudry, Strong productions

Anders Bay, Discovery Networks Denmark

Anders Fauerby, Pineapple Entertainment

Anders Fløe, United Production

Anders Fuchs, Mastiff

Anders Havndrup, TV 2 News

Anders Jensen, Discovery Networks Denmark

Anders Löfstedt, Warner Bros. International Television Production Danmark

Anders Rosenkilde Berthelsen, Ja Film

Anders West, Warner Bros. International Television Production Danmark

Andrea Lund, Breidablik FIlm

Andreah Philipa Danielsen, BLU

ANdreas Bo Bræmer Jensen, Metronome Productions

Andreas Elle, Greathouse Film

Andreas Gabrielsen , DR Ung TV

Andreas Iversen, Metronome Productions

Andreas Lund Munk, Monday Media

Andreas Munksgaard, Mastiff

Andreas Mølbak Henriksen, Upright Music

Andreas Relster, TV 2 Kommunikation

Andreas Roosvall, Roosvall - Film og TV

Andy Villasen, Strong Productions

Ane Høgsberg, Woody

Ane-Sophie Hansen, DR Tema & Show

Anita Foged Rasmussen, STV Production

Anja Kempenski, BLU

Ann Cecilie Bach Andersen, United Production

Ann Sofie Hvidberg-Rønje, STV Production

Anna Leist, Discovery Networks Denmark

Anna Lin Lundsgaard, DR B&U

Anna Louise Lund Holm-Nielsen, Discovery Networks Denmark

Anna Maria Kristensen, Heartland TV

Anna Martinsen, Monday Media

Anne Andersen, Metronome Productions

Anne Bendix, Pineapple Entertainment

Anne Brostrøm Storgaard, BLU

Anne Diemer, TV 2 Programafdelingen

Anne Dorte Sand, Pipeline

Anne Eikers, Nordisk Film TV

Anne Garlichs, Discovery Networks Denmark

Anne Gry Skriver, DR B&U, Ultra og Ramasjang

Anne Herlin, DR Perspektiv og Fakta

Anne Holst, United Production

Anne Mette Toxværd, Pipeline

Anne Schwartz

Anne Sofie Espersen, Warner Bros. International Television Production Danmark

Anne Sofie Hvenegaard Larsen, TV 2 Event

Anne Sofie Kahlen, Mastiff

Anne Sofie Lundby, Strong Productions

Anne Sofie Mee Fischer, 

Anne Svenningsen, STV Production

Anne Vig, TV 2 News

Anne-Mette Bro Jöhncke, TV 2 Kommunikation

Anne-Sofie Karmark Pedersen, TV 2 Programafdelingen

Annette Rosbach, BLU

Annika Bloch Christensen, Drive Studios

Annika Jennifer Lemvigh Allingham

Anton Breum, Express TV-Produktion

Anton Hjejle, DR Drama

Arne Kjærsgaard, Heartland TV

Asbjørn Munk, DR Ung TV

Asger Garde, Warner Bros. International Television Production Danmark

Asger Kjær, DR Ung

Asger Nielsen , Megafon

Asger Schønheyder, TV 2 Networks

Astrid Jelstrup, Discovery Networks Denmark

Bent Isager-Nielsen, TV 2 Event

Bente Egelund Jørgensen, Upright Music

Berthel Ravn Berthelsen, Freeport Media

Betina Andersen, !mpact TV

Bettina Szücs, TV 2 Nyhederne

Biel Andrés, United Production

Birgitta Præstholm, DR Viden

Birgitte Kofoed, STV Production

Birgitte Tybjerg, TV 2 Event

Bjarke de Koning

Bjarni Reynisson, TIKIMEDIA

Bjørli Lehrman, Made by us

Bo Barken, Mastiff

Bo Benzon, Arkitekturministeriet

Bo Mortensen, Mastiff

Bo Mølholm, BLU

Boaz Heller Andreasen, United Production

Bodil Kjærhauge, !mpact TV

Brian Melby, STV Production

Camilla Adam, DR Tema & Show

Camilla Bro, Doceye Digital

Camilla Gerner Larsen, NENT / Viaplay

Camilla Gohs Miehe-Renard, Monday Media

Camilla Hansen, DR B&U

Camilla Karlslund, Pipeline

Camilla Laudrup, DR Tema & Show

Camilla Lundberg, United Production

Camilla Magid, Final Cut for Real

Camilla Miehe-Renard, Monday Media

Camilla Nygaard, Mastiff

Camilla Ottesen, NENT / Viaplay

Camilla Pedersen, Producentforeningen

Camilla Rotheisen, Pipeline

Camilla Sigvardt, United Production

Camilla Slyngborg, TV 2 Event

Camilla Sys Tygesen, United Production

Camilla Wikke Wahlstrøm, Snowman Productions

Camille Henningsen, TV 2 Networks

Carma Cho, STV Production

Caroline Una Henningsen, Nordisk Film TV

Carsten Colling, STV Production

Casper Elgaard, Strong Productions

Casper Ericsen, Strong Productions

Casper Felt, Discovery Networks Denmark

Casper Lindstad Sørensen, BLU

Cathrine Falster, Discovery Networks Denmark

Cathrine Hundsholdt, BLU

Cecilie Beck, TV 2 Nyhederne

Cecilie Berg, Monday Media

Cecilie Folnæs, Nordisk Film TV

Cecilie Frydenlund, !mpact TV

Cecilie Henriette Nøhr, 

Cecilie Timm

Celeste Pedersen, Strong Productions

Charlie Douglas Alexander, CDA Sound

Charlotte Als

Charlotte Amtrup Kjær, TV 2 Kommunikation

Charlotte Borg, Nordisk Film TV

Charlotte Borum, Metronome Productions

Charlotte Holm, Metronome Productions

Charlotte Kjørup, Koncern TV - og Filmproduktion

Charlotte Lønstrup, Eddy Media

Charlotte Nilsson, Warner Bros. International Television Production Danmark

Charlotte Werdelin, BLU

Charlotte Yong Pedersen, TV 2 Event

Chatrine Britze, SF Studios Production

Christel Stjernebjerg, Woody

Christian Bevort, Moland Film

Christian Borregaard, TV 2 Programafdelingen

Christian Bøje, United Production

Christian Dalsgaard, Dokumentarkompagniet

Christian E. Christiansen, TV 2 Programafdelingen

Christian Engell, TV 2 Event

Christian Fuhlendorff, Mastiff

Christian Grau, TV 2 Programafdelingen

Christian Grønvall, DR

Christian Haystrup, BLU

Christian Høgh Andersen, TV 2 News

Christian Martens, Pineapple Entertainment

Christian Morgan

Christian Ruskjær, Metronome Productions

Christian Svendsen Juhl, MUST Produktion

Christian Thye, Discovery Networks Denmark

Christian Volfing, Doceye Digital

Christian Vorting, Norse Productions

Christin Borre-Larsen, Warner Bros. International Television Production Danmark

Christina Christensen, Discovery Networks Denmark

Christina Dideriksen, BLU

Christina Gjørtsvang, BLU

Christina Johansen, DR B&U

Christina Krag, TV 2 Programafdelingen

Christina Krzyrosiak Hansen, Nordisk Film TV

Christina Krzyrosiak Hansen, Nordisk Film TV

Christina Martiny Moltke, Pipeline

Christina Vedel, TV 2 Networks

Christine Høybye, Mastiff

Christine Pallisgaard, Splay One

Christine Roloff

Christoffer Dreyer, Pipeline

Christoffer Lønhart Arhøj, DR Perspektiv og Fakta

Christopher Læssøe, BLU

Claes Antonsen, Mastiff

Claus Langeskov, Metronome Productions

Clement Kjersgaard, DR Perspektiv og Fakta

Cloé Picard, TV 2 Programafdelingen

Dan Engelsted, NENT / Viaplay

Dan Mogensen, BLU

Daniel Svarts, STV Production

Daniel Thelin Brandstrup, Greathouse Film

Daniel Østa, TV 2 Nyhederne

Daniela Sonne, BLU

Daniela Sonne, BLU

David Brorson Fich, DR Ung

David Flou, United Production

David Guldager, TV 2 Programafdelingen

David Rue, TV 2 Event

David Sidebotham, Mastiff

Dea Nyrop Nielsen, Metronome Productions

Dennis Ritter, TV 2 Sporten

Ditte Hallig, Strong Productions

Ditte Kyed, Warner Bros. International Television Production Danmark

Ditte Toft Mortensen, SF Studios Production

Ditte Villumsen, Pipeline

Ditte Ylva Olsen, Mastiff

Dorte Borregaard, TV 2 Programafdelingen

Dorte Brask, TV 2 Networks

Dorte Fuglsang, NENT / Viaplay

Dorte Kindberg, Warner Bros. International Television Production Danmark

Dorte Lind, Nordisk Film TV

Dorthe Sylvest, Monday Media

Dorthe Thirstrup, Strong Productions

Doxy Helledie, NENT / Viaplay

Eddi Jensen, Strong Productions

Eivind Gunleiksrud, Strong Productions

Eline Jul Jørgensen, DR Livsstil, Samfund og Kulturliv

Elisabeth Friis, Pipeline

Else Bro Thuestad, DR Tema og Show

Else Højsgaard, Monday Media

Elvira Pitzner, Pineapple Entertainment

Emil Bernild Ferslev, MUST Produktion

Emil Filt Hansen, United Production

Emilie Maria Falk Hansen, BLU

Emiliy Mai Allen, Pipeline

Emma Bruun Ruus, Timeline

Emma Wiik, Heartland TV

Eric Engesgaard, Metronome Productions

Erik Struve Hansen, DR Ung TV

Esben Askgaard, Monday Media

Esben Busck, Heartland TV

Eskil Jefsen, Metronome Productions

Eva Schatz, Metronome Productions

Felix Schmidt, TV 2 Programafdelingen

Fie Sommer, Monday Media

Fili Seifert, DR Historie og Tro

Flemming Hedegaard, DR Historie og Tro

Flemming Toft, TV 2 Sporten

Francesca Siggaard, Pineapple Entertainment

Frederik Hansen, Metronome Productions

Frederik Lauesen, TV 2 Sporten

Frederik Midtgaard, Monday Media

Frederik Rosgaard, Woody

Frederik Rothaus, Pineapple Entertainment

Frederik Sølberg, Pipeline

Fredrik Eden, Strong Productions

Fredrik Hillerbrand, Warner Bros. International Television Production Danmark

Fredrik Ljungberg, SAM Productions

Freya Skov, !mpact TV

Georg Larsen, !mpact TV

Gertrud Holmen le Dous, Nordisk Film TV

Ghita Beckendorff, Heartland TV

Gitte Sønderby, DR Livsstil, Samfund og Kulturliv

Gitte Tækker, Nordisk Film TV

Gunnvør Virgarsdottir, NENT / Viaplay

Gustav Juul, Metronome Productions

Gustav Lassen, Heartland TV

Hanne Søgaard

Hans Pilgaard, Warner Bros. International Television Production Danmark

Hedda Kvaal, Heartland TV

Heidi Elise Christensen, Final Cut for Real

Heidi Frederikke Sigdal, TV 2 Programafdelingen

Heidi Guldager Klindt, TV 2 Event

Heidi Hansen, Metronome Productions

Heidi Kim Andersen, made in copenhagen

Heino Udek, Strong Productions

Helena Mikuta, Heartland TV

Helena SanktAnna, Snowman Productions

Helle Bank, Snowman Productions

Helle Faber, made in copenhagen

Helle Isted Ludvigsen, Pipeline

Helle Nygaard Skov, Strong Productions

Helle Slejborg, Nordisk Film TV

Helle Sønderby, Nordisk Film TV

Henning Hoffmeier, Woody

Henriette Ladegaard-Pedersen, TV 2 Programafdelingen

Henriette Marienlund, DR

Henriette Mittag, Strong Productions

Henrijette Lynge, Metronome Productions

Henrik Damberg, TV 2 Event

Henrik Gliese, Strong Productions

Henrik Jøj Jensen, DR Livsstil, Samfund og Kulturliv

Henrik Qvortrup, STV Production

Henrik Rasmussen, Metronome Productions

Henrik W. Aggerholm, BLU

Henrik Zachariassen, Mastiff

Iben Sol Mauritson, !mpact TV

Ibi Støving, BLU

Ida Björk Jespersen, Mastiff

Ina Rosdal, DR Viden

Inga Vind

Inge-Lise Gadensgaard, BLU

Ingeborg Lohfert Haslund Vinding, Eddy Media

Isabella Pitzner Liljegren, Monday Media

Jack Wiese, Strong Productions

Jackie Navarro, NENT / Viaplay

Jacob Duus, Strong Productions

Jacob Holt, Strong Productions

Jacob Kwon, TV 2 Nyhederne

Jacob Riising

Jacob Tingleff, Mastiff

Jacob Utzon, Plus Pictures

Jakob Blomkvist, Prescape

Jakob Gottschau, Express TV-Produktion

Jakob Groth, DR Historie og Tro

Jakob Holtet Stridbæk, United Production

Jakob Kromann Groth, DR Historie og Tro

Jakob Nimb  , DR Historie og Tro

Jakob Schaarup, United Production

Jakob Skovgaard Nielsen, Mastiff

Jakob Sloma Damsholt, DR Perspektiv og Fakta

Jan Bacher Dirchsen, Warner Bros. International Television Production Danmark

Jan Boutrup, Nordisk Film TV

Jan Hellesøe, TIKIMEDIA

Janna Grangaard, Metronome Productions

Janne Maria Rasmussen, TV 2 Programafdelingen

Janne Nygaard Mogensen, TV 2 Programafdelingen

Janni Pedersen, TV 2 Event

Janni Ree, NENT / Viaplay

Janus Bjaaland Dahl, DR Ung

Jeanett Exner, Pineapple Entertainment

Jeanette Olstad Larsen, Mastiff

Jeanne Dehn, Producentforeningen

Jennifer Green, TV 2 Programafdelingen

Jens Balling, Nordisk Film TV

Jens Blauenfeldt, BLU

Jens Brockhoff, Warner Bros. International Television Production Danmark

Jens Christoffersen, TV 2 Event

Jens Damborg, TV 2 Event

Jens Henrik Hansen, TV 2 Programafdelingen

Jens Langhorn, Monday Media

Jens Pedersen, Express TV-Produktion

Jens Skov, DR B&U

Jens Svalgaard, TV 2 Event

Jens Villebro, STV Production

Jeppe Christoffersen, Nordisk Film TV

Jeppe Kaltoft, Upright Music

Jeppe Kirk, Pipeline

Jeppe Sorgenfri, Strong Productions

Jes Brandhøj, Drive Studios

Jes Dorph, TV 2 Programafdelingen

Jes Schrøder, TV 2 Programafdelingen

Jesper Andreas Hansen, DR Tema og Show

Jesper Bang-Udesen, Monday Media

Jesper Bonde Nielsen, DR Aktualitet, Dokumentar og Fagredaktioner

Jesper Bruhn, Pipeline

Jesper Clemmensen, TIKIMEDIA

Jesper Danielsen, Nordisk Film TV

Jesper Holm Pedersen, United Production

Jesper Juhl, Woody

Jesper Kynde, NENT Group

Jesper Markward Olsen, DR Livsstil, Samfund og Kulturliv

Jesper Mauritzen, TV 2 Event

Jesper Nielsen, Nordisk Film TV

Jesper Zuschlag, Drive Studios

Jesper Ærø, STV Production

Joakim Heurlin,!mpact TV

Joel Søegaard, Warner Bros. International Television Production Danmark

Johan Eske Heyn Christensen, United Production

Johanne Bagge, DR B&U, Ultra og Ramasjang

Johanne Lund, Heartland TV

Johanne Schlünssen, Doceye Digital

Johannes Fonnesberg, TIKIMEDIA

Johannes Larsen, Nordisk Film TV

John Jäger, TV 2 Sporten

Johnny Bondo Nielsen, DR Livsstil, Samfund og Kulturliv

Johnny Madsen, Pineapple Entertainment

Jon Adelsten, Eddy Media

Jonas Ask Hamed, Heartland TV

Jonas Damstrup Fried, DR Historie og Tro

Jonas Gregersen, NENT / Viaplay

Jonas Madsen, DR B&U

Jonas Nakel, United Production

Jonas Rasmussen, DR Perspektiv og Fakta

Jonas Schmidt

Jonatan Jerichow, STV Production

Josefine Gerber  , DR Ung

Josefine Petersen, TIKIMEDIA

Josefine Stork, Nordisk Film TV

Josephine Mathiassen, Strong Productions

Julian Astola, Woody

Julie Bach, Nordisk Film TV

Julie Elmquist, United Production

Julie Køster, STV Production

Julie Leerskov, Sonntag Pictures

Julie Melchiorsen, Monday Media

Julie Ralund, United Production

Julie Rode Nygaard, TIKIMEDIA

Julie Rudbæk, Drive Studios

Julie Schytter, Timeline

Julie Vinther, Pineapple Entertainment

Justine Garofalo, Eddy Media

Jytte bergmann Moll, DR Tema og Show

Kaare Sand, Pipeline

Kamilla Monies, BLU

Kamilla Walsøe, Nordisk Film TV

Karen Boel Thomsen, Mastiff

Karin Stjärne, Metronome Productions

Karina Buttler, Strong Productions

Karina Von D’Ahe, NENT / Viaplay

Karoline Leth, DR Drama

Karoline Spodsberg, Nordisk Film TV

Karsten Andersen, Mastiff

Karsten Bartholin, NENT / Viaplay

Karsten Holt, Pineapple Entertainment

Kaspar Astrup Schröder, Sonntag Pictures

Kasper Fredshavn, Drive Studios

Kasper Jerichow, Strong Productions

Kasper Marker, Discovery Networks Denmark

Kasper Norup, Pipeline

Kasper Randrup-Thomsen, Heartland TV

Kasper Simonsen, Snowman Productions

Kasper Vilsmark, Monday Media

Kasper Wilkenschildt Skipper, 

Katarina Brøchner, TV 2 Kommunikation

Katerina Pitzner, Pineapple Entertainment

Kathrine Bay de Klaumann, DR Tema & Show

Kathrine Brygmann, Strong Productions

Katja Damkier Hansen, TV 2 News

Katja Kofoed, SF Studios Production

Katja Raaby, BLU

Katrin Quist-Møller, Made by us

Katrine Herforth, Discovery Networks Denmark

Katrine Holst, DR Tema & Show

Katrine Juel, United Production

Katrine Krøjby, Pipeline

Katrine Seidelin, DR Ung

Katrine Vogelsang, TV 2 Programafdelingen

Katrine W. Kjær, Nordisk Film TV

Katrine Wulff, Metronome Productions

Keld Thorbjørn , Megafon

Kenneth Bondo, MUST Produktion

Kenneth Hansen, Metronome Productions

Kenneth Jensen Bjerg, Discovery Networks Denmark

Kenneth Kristensen, NENT / Viaplay

Ketil Alstrup Johansen, TV 2 Event

Kia Lydeking, BLU

Kian Fonoudi, Discovery Networks Denmark

Kim Hansen, United Production

Kim Mikkelsen, NENT / Viaplay

Kim Sander, Morfarproduktion

Kirsten Langkjær Fårup, DR Historie og Tro

Kirstine Bjerre, 101.studio

Kit Nielsen, United Production

Klaus Hansen, Producentforeningen

Klaus Holsting, Express TV-Produktion

Klaus Nedergaard, DR Tema og Show

Knud Brock, Upright Music

Kristian Farcin-Leth, Strong Productions

Kristian Frederiksen, TV 2 Event

Kristian Friis, Dokumentarkompagniet

Kristian Friis Bech, TV 2 Event

Kristian Kæmsgaard, STV Production

Kristian Linnemann, Heartland TV

Kristian Pedersen, Farsight TV

Kristian Ring-Hansen Holt, TV 2 News

Kristina Bergmann, STV Production

Kristina Lund Jørgensen, 

Kristine Lund Karlsson, TV 2 Programafdelingen

Kristine Sørensen, Heartland TV

Lars Bisgaard, Strong Productions

Lars Bjørn Hansen, SF Studios Production

Lars Dalby, Mastiff

Lars Ellegaard, Discovery Networks Denmark

Lars Hundebøll, Doceye Digital

Lars Høj, Dokumentarkompagniet

Lars Juul, !mpact TV

Lars Killerich, TV 2 Networks

Lars Klitgaard Christensen, United Production

Lars Petersen, TIKIMEDIA

Lars Ranthe, SAM Productions

Lars Schouenborg, Nordisk Film TV

Lars Seidelin, Koncern TV

Lars Søndergaard, TV 2 Event

Lars Wikborg, Pipeline

Lasse Bjerre, TV 2 Programafdelingen

Lasse Madsen, Metronome Productions

Lasse Rahbek, !mpact TV

Lasse Rimmer, TV 2 Programafdelingen

Lasse Schøber , DR Ung

Lasse Sjørslev, TV 2 Nyhederne

Lau Rabjerg-Eriksen, 

Laura Ahlstrøm, Pipeline

Laura Brix, Metronome Productions

Lea Carina Uhd Frederiksen, TV 2 Event

Lea Katrine Dam, DR

Lea Løbger, Mastiff

Lea Sonne, Breidablik FIlm

Lea Strömgren, DR

Lea Weck, Nordisk Film TV

Lena Bøgild, Discovery Networks Denmark

Lena Lee Skibye, Pipeline

Lena Milovic, Greathouse Film

Lene Johansen, WordsMatter

Lene Maria Christensen, SAM Productions

Linda Etgar

Line Aamand Hansen, TV 2 Kommunikation

Line Barfod, Advokaterne Foldschack & Forchhammer

Line Bilenberg, made in copenhagen

Line Breinholt, Pineapple Entertainment

Line Nybo Gamborg, STV Production

Line Westi, Metronome Productions

Linnea Maria Dyrdal, Pipeline

Lisa Mayo, TV 2 Sporten

Lisbet Fagerberg, !mpact TV

Lisbeth Dilling, DR Aktualitet, Dokumentar og Fagredaktioner

Lisbeth Døssing, DR Livsstil, Samfund og Kulturliv

Lisbeth Janniche, Lisbeth Janniche

Lisbeth Zornig, TV 2 Programafdelingen

Lise Augustenborg Skaarup, Nordisk Film TV

Lise Damsgaard, Heartland TV

Lise Mühlhausen

Liv Michelsen, TV 2 Programafdelingen

Liv Serup Langendorff, 

Lizette Sjøstrøm Jensen, TV 2 Nyhederne

Lorena Galindo, Nordisk Film TV

Lotte Andersen, SAM Productions

Lotte Blom, Pipeline

Lotte Dyva Toubro, STV Production

Lotte Køhler Lindegaard, TV 2 Programafdelingen

Lotte Mathilde Nielsen, Monday Media

Lotte Refner, BLU

Lotte Smærup, Metronome Productions

Lotte Walther Blomgren, TV 2 Programafdelingen

Louise A. Jappe, !mpact TV

Louise Ellerbæk, United Production

Louise Frimer, Mastiff

Louise Grosell, SAM Productions

Louise Honoré, Metronome Productions

Louise Koustrup

Louise Kyung Lind, DR

Louise Nielsen, Producentforeningen

Louise Pettersson, 

Louise Runge, Strong Productions

Louise Scheibye, !mpact TV

Louise Wolff, TV 2 Programafdelingen

Ludvig Bang, Discovery Networks Denmark

Luis Pinto, Strong Productions

Lydiana Shukor, Mastiff

Lykke Neiiendam, Bermuda Production

Lærke Vindahl, DR B&U

Mads Astrup, BLU

Mads Boel

Mads Boysen, TV 2 Kommunikation

Mads Elias Højbjerg Ravn, Metronome Productions

Mads Ellesøe, DR Tema og Show

Mads Enemark, Mastiff

Mads Feldberg, TV 2 Sporten

Mads Grage Rosenkrans, Farsight TV

Mads Houmøller Bødker, TV 2 Event

Mads Lindemnn, NENT / Viaplay

Mads Lund, United Production

Mads Palmqvist Jensen, Doceye Digital

Mads Peter Ærenlund, Metronome Productions

Mads Rahbæk, BLU

Mads Steffensen, Nordisk Film TV

Mads Søndergaard Klindt, DR Perspektiv og Fakta

Mads Ulrick Holmstrup, Mastiff

Magnus Dall, TV 2 Event

Mahamad Habane, Metronome Productions

Mai Brostrom

Maiken Wexø, BT

Maj-Britt Landin, TV 2 Programafdelingen

Maja Reinhold, Monday Media

Malene Eikers, Bermuda Production

Malene Sennels-Anderen, Nordisk Film TV

Malou Nielsen, MUST Produktion

Malte Greis, Metronome Productions

Malte Jørstad

Malte Pedersson, Morfarproduktion

Marc Dockal, Greathouse Film

Maria Hee Simonsen, STV Production

Maria Holst, MUST Produktion

Maria Stokholm Wernicke, Ja Film

Maria Thastum, STV Production

Marianne Bjørn, Nordisk Film TV

Marianne Hansen, United Production

Marie Johanne Bavnhøj, 

Marie Julius Dyrst, United Production

Marie Louise Axelsen, United Production

Marie Meisingset, Freelance

Mark Jessen, Mastiff

Mark Le Fevre, Metronome Productions

Mark Stokholm, STV Production

Marlene Boel

Marlene Øgendahl, Woody

Martin Bo Andersen, United Production

Martin Dalgaard, Monday Media

Martin Høgsted, Farsight TV

Martin Høgstrup, TV 2 Sporten

Martin Kjeldsen, Mastiff

Martin Sundstrøm, DR Historie og Tro

Martin Sundstrøm, TIKIMEDIA

Martin Vestergaard Andersen, BLU

Martin Winter, Strong Productions

Mathias Bach, TV 2

Mathias Bruunshøj Jakobsen, Breidablik FIlm

Mathias Hobolth Østerlund, TV 2 Nyhederne

Mathias Lyngbæk, NENT / Viaplay

Mathias Overgaard Bjerrum, DR Perspektiv og Fakta

Mathias Rasmussen, Woody

Mathilde Broe Christensen, DR B&U

Matthew Burnett, Metronome Productions

Max E. Andersen, NENT / Viaplay

Mé Foss Andersen, Discovery Networks Denmark

Mélaine Vignal-Olsen, Made by us

Merete Mortensen, Heartland TV

Meta Louise Foldager Sørensen, SAM Productions

Mette Andersen, Metronome Productions

Mette Bennike, Mastiff

Mette Blume, STV Production

Mette Frisk, DR Perspektiv og Fakta

Mette Grønbjerg, Metronome Productions

Mette Heiberg, TV 2 Programafdelingen

Mette Heide, Plus Pictures

Mette Helena Rasmussen, Metronome Productions

Mette Klesner, Pipeline

Mette Klitten, TV 2 Kommunikation

Mette Lindberg, Metronome Productions

Mette Mailand, Plus Pictures

Mette Nissen, Snowman Productions

Mette Offenberg, DR  Historie og Tro

Mette Ottesen Andsersen, Nordisk Film TV

Mette Ravn Frederiksen, TV 2 Programafdelingen

Mette Reissman, Metronome Productions

Mette Sig, Producentforeningen

Mette Snoghøj, !mpact TV

Mette Vinther Utzon, !mpact TV

Mette Vorm, TV 2 Programafdelingen

Mia Marie Borup, Mastiff

Micha Frei Baudry, Strong Productions

Micha Fuglede, DR Medier

Michael Bille FRandsen, SF Studios Production

Michael Bjelke, Monday Media

Michael Iversen, No Sweat Production

Michael Meyerheim, Monday Media

Michael Nørgaard, TV 2 Event

Michael Robert Wichmann, TV 2 News

Michael Rohden, Strong Productions

Michael Stærke, TV 2 Sporten

Michael Svane, STV Production

Michael Thomassen

Michael Vinkel Madsen, Frame Productions

Michael von Würden, Snowman Productions

Michala Dahl Hansen, TV 2 Programplanlægning

Michele Bellaiche, TV 2 Programafdelingen

Michelle Andersen

Michelle Bager, Metronome Productions

Michelle Mantley, DR Ung

Mick Øgendahl, Woody

Mie Bach, Pipeline

Mikael Lindholm, TV 2 Programafdelingen

Mikal Kjær, NENT / Viaplay

Mike Spooner, Mastiff

Mikke Noa Klein, Warner Bros. International Television Production Danmark

Mikkel Aude, Sparky Colorgrading

Mikkel Bock, Snowman Productions

Mikkel Dyrting, Nordisk Film TV

Mikkel Fønsskov, STV Production

Mikkel Herforth, Drive Studios

Mikkel Hertz, TV 2 Nyhederne

Mikkel Kryger, TV 2 Programafdelingen

Mikkel Lomborg, Greathouse Film

Mikkel Serup, SAM Productions

Mikkel Svane-Petersen, Producentforeningen

Miriam Zesler, TV 2 News

Mogens Hagedorn, SAM Productions

Morten Beese, Nordisk Film TV

Morten Crone Sejersbøl, Geelmuyden Kiese

Morten Dannisboe, United Production

Morten DD Hansen, Made by us

Morten Emil Hansen, Monday Media

Morten Fisker, TV 2 Programafdelingen

Morten Green, United Production

Morten Hjort Lykke Lollike, NENT / Viaplay

Morten Jarlkov, Pineapple Entertainment

Morten Krüger, Woody

Morten Lech Pedersen, BLU

Morten Lübbert, TV 2 Networks

Morten Schøler, NENT / Viaplay

Morten Westh, Pipeline

Moses Luxhøj, TV 2 Networks

Nana Fruergaard Grandt, TV 2 Programplanlægning

Nana Mailand Mercado, SAM Productions

Nanna Borup, DR Viden

Nanna Frimodt Kristiansen, !mpact TV

Nanna Mosegaard, Nordisk Film TV

Nanna Nyboe Tabor, TV 2 Programafdelingen

Nanna Wolf , DR Ung

Nasib Farah, made in copenhagen

Natasha Widén, Pineapple Entertainment

Neggie Rosenberg, Warner Bros. International Television Production Danmark

Newroz Yildirim, Pineapple Entertainment

Nicklas Korsgaard, DR Historie og Tro

Niclas Nordenström, Metronome Productions

Nicolai Bo, Monday Media

Nicolai Kromann Pein, DR Perspektiv og Fakta

Nicolai Nybo Hansson, TV 2 Programafdelingen

Nicolai Preisz, BLU

Nicolai Puls Johansen, Monday Media

Nicolai Skov, Monday Media

Nicolai Würtz, Nordisk Film TV

Nicolay Grønlund, Timeline

Niels Christian Juul Dejgaard, TV 2 Event

Niels Dam, Strong Productions

Niels Due-Boje, Pipeline

Niels Krogsgård, Pipeline

Niels Lindberg, Splay One

Niels Lyster, Warner Bros. International Television Production Danmark

Niels Peter Larsen, DR Perspektiv og Fakta

Niki Vraast-Thomsen, Greathouse Film

Nikolaj Danielsen, DR Drama

Nikolaj Daugberg, TV 2 Programafdelingen

Nikolaj Feifer, Metronome Productions

Nikolaj Steen, Farsight TV

Nikolaj Viborg, !mpact TV

Nils Bomann, TV 2 Event

Nils Sørensen, NENT / Viaplay

Nina Crone, Crone Film 

Noni Christine Bech Ørsted, NENT Group

Nurit Solové, STV Production

Nynne Duvå Hall, DR Ung

Ole Bendtzen, Pipeline

Ole Grell, Metronome Productions

Ole Hjortdal, DR Tema og Show

Ole Juncker, Plus Pictures

Ole Rahbek, Pineapple Entertainment

Ole Retsbo, DR Historie og Tro

Ole Sejr Skjødt, TV 2 Networks

Olga Regitze Dyrløv Høegh, Arkitekturministeriet

Oliver Gierahn, Metronome Productions

Oliver Ingwersen, Heartland TV

Oliver Kornberg Sand, BLU

Olivia Pitzner, Pineapple Entertainment

Palle Nørmak, Greathouse Film

Patrick Dræby Ravn, United Production

Patrik Strodl Petersen, TV 2 Sporten

Paul Vlad Colcher, BLU

Paula Holm, Metronome Productions

Pawel Binczycki, Nordisk Film TV

Pelle Ammundsen, Respirator

Per Götz, DR Historie og Tro

Pernille Bech Christensen, TV 2 Programafdelingen

Pernille Wittrup Schmidt, 

Peter Eichler, Metronome Productions

Peter Frödin, Farsight TV

Peter Graae, TV 2 Event

Peter Gren Larsen, Small Shoes

Peter Hansen, Nordisk Film TV

Peter Ingemann, TV 2 Programafdelingen

Peter Jomsdal, Metronome Productions

Peter Kabel, Heartland TV

Peter Lund Ramsø, TIKIMEDIA

Peter Markersen, Timeline

Peter Mühlhausen, Monday Media

Peter Toldberg, Nordisk Film TV

Peter Vesterlund, !mpact TV

Peter Wagner Lassen, Monday Media

Peter Watycha, United Production

Petra Nagel, DR Ung

Philip Dam, Strong Productions

Philip Faber, DR Tema og Show

Philip Stjernholm, Discovery Networks Denmark

Pia Frost, United Production

Pia Samuelsen Schütze, Mastiff

Pico Geerdsen, Made by us

Pil Brandstrup

Poul-Erik Heilbuth, DR Tema og Show

Rasmus Agger, DR B&U

Rasmus Beckett

Rasmus Dahl, Nordisk Film TV

Rasmus Dehn, Producentforeningen

Rasmus Kabel, Morfarproduktion

Rasmus Krogsgaard, Monday Media

Rasmus Ladefoged, Metronome Productions

Rasmus Mandsberg Christiansen,  DR B&U, Ultra og Ramasjang

Rasmus Olsen, TV 2 Networks

Rasmus Steentoft, Snowman Productions

Rasmus Thorsen, Cosmo Film

René Schrøder, NENT / Viaplay

René Szczyrbak, STV Production

Ricco Wichmann, Pineapple Entertainment

Rikke Bekker

Rikke Frøbert, DR Ung

Rikke Gøransson, NENT / Viaplay

Rikke Kjølsen, Strong Productions

Rikke Louise Mandorf, United Production

Rikke Møller, BLU

Rikke Weinreich, DR Viden

Robbin Trifunovic, Monday Media

Rolf Holmgaard Sørensen, DR Perspektiv og Fakta

Rolf Sørensen, TV 2 Sporten

Ronni Skovmand, DR Tema og Show

Rosa Nyholm, Mastiff

Rosa Somer-Larsen, DR Ung

Rudi Køhnke, Doceye Digital

Rune Friediger, NENT / Viaplay

Sabina Sømod, MUST Produktion

Sabine Brun, Discovery Networks Denmark

Sabrina Valentina Bjerg Sørensen, United Production

Sally Noreen Andersen, BLU

Samantha Foltmar

Sandie Westh

Sandra Meinich Juhl, MUST Produktion

Sangeeavan Raguleswaran, BLU

Sanna Thor, Snowman Productions

Sara Bovin, DR Ung

Sara Grandjean, Grand Production

Sara Lygum, TV 2 Programafdelingen

Sara Simone Flanding, STV Production

Sara Stockmann, Sonntag Pictures

Sarah Gabrielsen, Freelance

Sarah Grünewald, TV 2 Programafdelingen

Sarah Haagerup, STV Production

Sebastian Fernblad, TV 2 Event

Sebastian Klein, Made by us

Sebastian Richelsen, Pipeline

Sejer Stenum, Strong Productions

Sidsel Jul Hvilshøj, TIKIMEDIA

Sidsel Maltesen, Nordisk Film TV

Sie Christensen  , DR Ung

Signe Hede

Signe Holme, Plan Danmark

Signe Larsen Vogelius, United Production

Signe Lindkvist, Mastiff

Signe Lund, Small Shoes

Signe Rosendahl, Small Shoes

Signe Vadgaard, Discovery Networks Denmark

Sille C. N., United Production

Sille Kaas, Strong Productions

Simon Mouridsen, Made by us

Simon Schack, Metronome Productions

Simon Steensen, TV 2 Event

Simon Sumborg, Made by us

Simone Skrædderdal, Metronome Productions

Simone Tayanna, DR Ung TV

Simun Munkshøj, BLU

Sine Marianne Christensen, DR Livsstil, Samfund og Kulturliv

Sine Skott, DR Distrikter

Siw Søby Rasmussen, DR Perspektiv og Fakta

Sofia Fromberg, Eddy Media

Sofie Lebæk Jespersen , Upright Music

Sofie Linde, BLU

Sofie Marie Vangsbjerg Mogensen, Drive Studios

Sofie Riget, Metronome Productions

Sofie Saxild, Mastiff

Sofie Simone Seitzberg Maltesen, Strong Productions

Sofiie Emilie Andersen, TV 2 Programafdelingen

Sophie Ruhnau, DR B&U, Ultra og Ramasjang

Steen Schat-Holm, TV 2 Event

Stefan Danholm, Farsight TV

Stefan Jaworski, Kingsize TV

Steffen Bjergved, Metronome Productions

Steffen Røes, Warner Bros. International Television Production Danmark

Stephan Riisgaard, Strong Productions

Stephanie Winkel, Discovery Networks Denmark

Stig Reinicke, United Production

Stig Zeuthen Therkildsen, Mastiff

Stine Bolther, Warner Bros. International Television Production Danmark

Stine Forup, United Production

Stine Jensen, NENT / Viaplay

Stine Lundbak Ravn, TV 2 Programafdelingen

Stine Lykkebo, BLU

Stine Meldgaard Madsen, SAM Productions

Stine van der Sterren Enevoldsen, Koncern TV - og Filmproduktion

Sune Klingsey, Kingsize TV

Sune Roland, TV 2

Susan Thor Egede, United Production

Susanne B. Hodges, Producentforeningen

Susanne Funder, Metronome Productions

Susanne Sørensen, TV 2 Sporten

Suzanne Moll

Svend Rasmussen, TV 2 Event

Szaza Mingara, Eddy Media

Søren Andersen, Timeline

Søren Bjørn, DR Tema og Show

Søren Bruun, The Compound

Søren Dürr, Woody

Søren Henrik Jørgensen, Producentforeningen

Søren Juhl Pors, Snowman Productions

Søren Korsgaard, Pineapple Entertainment

Søren Lippert, TV 2 News

Søren Lykke Bank,

Søs Noiesen

Tanja Meyerheim, Mastiff

Taus Abildgaard Andersen, Drive Studios

Teis Gjervig, Snowman Productions

Tejs Friling, Metronome Productions

Terkel Thorsen, TV 2

Thalia Pitzner, Pineapple Entertainment

Thea Hviid Ødbehr, Simply Studio

Thea Konings, DR B&U

Thea Norman, Nordisk Film TV

Theis Mølstrøm, Nordisk Film TV

Thomas Abel, Strong Productions

Thomas Bilde, TV 2 Sporten

Thomas Blachmann, BLU

Thomas Breinholt, TV 2 Programafdelingen

Thomas Byskov, United Production

Thomas Castberg Larsen, NENT / Viaplay

Thomas Gulyas, TIKIMEDIA

Thomas Heurlin, !mpact TV

Thomas Kahr, Discovery Networks Denmark

Thomas Luffe, Nordisk Film TV

Thomas Richardt Strøbech, TV 2 Programafdelingen

Thomas Winther-Schmidt, BLU

Thor Bjørn Krebs, SAM Productions

Thor Guldager, DR Tema & Show

Thore Vonsek, TV 2 Programafdelingen

Thøger Kappel, Pipeline

Tilde Harkamp, SAM Productions

Tina Anna Christiansen, TV 2 Kommunikation

Tina Bremer, United Production

Tina Christensen, Metronome Productions

Tina Kloch, Mastiff

Tina Ryom Zachariassen, BLU

Tina Taanquist, STV Production

Tina Warming Eriksson, BLU

Tine Clæfer Jensen, Eddy Media

Tine Røgind Quist, Discovery Networks Denmark

Tinnus Sørensen, BLU

Tobias Hoff, TV 2 Networks

Tom Christensen, TV 2 Event

Tomas Hostrup-Larsen, Cosmo Film

Tommy Zwicky, Zwickykom

Torben Lyngs, TV 2 Event

Trine Andersen, BLU

Trine Bjørn Jakobsen, Strong Productions

Trine Frovin, Warner Bros. International Television Production Danmark

Trine Kirkegaard Jensen, TV 2 Nyhederne

Trine Kongegaard, NENT / Viaplay

Troels Henriksen, Discovery Networks Denmark

Troels Lund, Lundfilm

Troels Rasmussen, Pipeline

Troels Thorup, TV 2 News

Troels Wad, Snowman Productions

Tue Rye Christensen, Pipeline

Uffe Lohmann, TV 2 Event

Ulla Essendrop, STV Production

Ulla Hasselbalch, Made by us

Ulla Kayano Hoff, Mastiff

Ulla Pors Nielsen, TV 2 News

Ulla Ringgård, Heartland TV

Ulla Søe, Plus Pictures

Ulla Terkelsen, TV 2 Nyhederne

Ulrik Elholm, Metronome Productions

Ulrik Jørgensen, Nordisk Film TV

Ulrik Nordentoft, BLU

Vibeke Dixon, NENT / Viaplay

Vibeke Vogel, Bullitt Film

Vicki Berlin

Vicky Knudsen, Made by us

Villads Engel, Nordisk Film TV

Vinie Hjort Thygesen, TV 2 Event

Warny Mandrup, Monday Media

William Abrahamsen, Warner Bros. International Television Production Danmark

William Dybeck, United Production

Yigal Znaty, TV 2 Event

 

ARRANGØR

HOVEDSPONSORER

SPONSORER